Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doprava do / z  Hurghady

Jak nejlépe do Hurghady z ČR?

Nejlepším způsobem dopravy z České republiky do egyptské Hurghady je cesta letadlem. Existují sice další způsoby, jako je např. možnost dopravy do některých italských přístavů a dále trajektem moři. Tyto způsoby jsou však náročné nejen časově, ale také finančně.

Cesta letadlem z Brna, Ostravy i Prahy trvá přibližně 4 hodiny. Jedná se o charterové lety cestovních kanceláří, které pořádají zájezdy do Hurghady. Přímé pravidelné lety mezi českou republikou a Hurghadou neexistují. Pravidelné lety jsou uskutečňovány pouze na trase Praha – Káhira leteckou společností ČSA a.s. s možností přípoje Káhira – Hurghada s egyptskou společností Egypt Air. Přípoje ale ve většině případů časově nenavazují na hlavní spoj z Prahy. Někdy je lepší cestovat z Káhiry linkovým autobusem.

Kde koupit nejlevnější letenku?

Letenky v rámci zájezdů do Hurghady jsou již zahrnuty v ceně zájezdu. Pokud se rozhodnete zakoupit si přímou charterovou letenku (tj. bez ubytování) z České republiky do Hurghady od českých cestovních kanceláří, musíte počítat s tím, že tyto letenky se prodávají pouze několik dní před odletem. Nebudete-li cestovat v hlavní sezóně, můžete zakoupit letenku i více než 10 dní před plánovaným odletem. Tuto možnost nabízí např. CK Fischer. Nejlevnější letenky nabízí CK Shenkos.

Doprava na trase Káhira - Hurghada a zpět

První možností, jak již bylo uvedeno, je cesta letadlem egyptskou leteckou společností Egypt Air. Tato společnost vypravuje z Hurghady celoročně dva spoje (v 7.30 hod. a 0.30 hod.). V letních měsících bývají spojení posíleno o jeden až dva další letetecké spoje. Letenku je možno si zakoupit u Egypt Air, průměrná cena jednosměrné letenky je 350 eg. liber.

Druhou možností je autobusová doprava. Z Hurghady doporučujeme využít společnosti El Gouna Bus nebo Super Jet. Obě společnosti mají kvalitní autobusy s klimatizací a WC. Cena za jednosměrnou jízdenku se pohybuje mezi 50 a 70 eg. librami v závislosti na typu autobusu. Jiné společnosti pro cestu do Káhiry nedoporučujeme.

V Hurghadě je také možno si pronajmout automobil. Vzhledem k neobvyklému systému dopravy v Káhiře, která trpí často dopravními zácpami a kde se téměř nerespektují pravidla silničního provozu, cestu do Káhiry osobním autem nedoporučujeme. Pro individuální prohlídku Káhiry je možno na místě pronajmout auto i s řidičem.

Hurghada - Luxor

Na trase Hurghada – Káhira a Hurghada – Luxor a zpět mohou turisté cestovat pouze v doprovodu policejního konvoje v rámci fakultativních výletů. Pokud si pronajmete auto a vydáte se do Luxoru či do Káhiry, je nutno jet společně s policejním konvojem. V automobilu nesmí být s vámi občan Egypta (toto neplatí pro zpáteční cestu z Káhiry, kde není policejní doprovod). Pokud zvolíte jízdu místní autobusovou linkou, odpadá podmínka jízdy s konvojem.

Doprava na trase Hurghada - Sharm El Skeikh a zpět

Spojení Hurghady s letoviskem Sharm El Sheikh na Sinajském poloostrově zajišťují trajekty, které odjíždí z přístavu v Hurghadě několikrát týdně (denně kromě pátku a neděle). Cena za jednosměrnou jízdenku pro dospělou osobu je 250 eg. liber, zpáteční jízdné 450 eg. liber. Děti do 12 let mají 50 %tní slevu.