Jdi na obsah Jdi na menu
 


Makadi

Místo, kam se budete rádi vracet

Je malé středisko nacházející se asi 30 km jižně od Hurghady. Stejně jako v El Gouně i zde se dbá na ochranu životního prostředí a čistotu okolí. Veškeré hotely, které jsou součástí tohoto komplexu mají 4 nebo 5 hvězdiček a jsou zárukou kvalitních služeb.

V samotném centru najdeme několik hotelů s převažující německou, italskou a ruskou klientelou. Mezi těmito hotely je možno libovolně procházet (taktéž po jejich plážích podél pobřežní promenády). Makadi centrum se nachází mezi hotely Makadi Marine a Makadi Saraya. V místní bance můžete směnit cizí měnu šest dnů v týdnu. Ve vedlejším supermarketu Abu Ashara Market můžete zaplatit za nakoupené zboží nejen v egyptských librách, ale také v dolarech či eurech. Jsou zde obchůdky se suvenýry a italská restaurace, kde vám připraví chutnou pizzu. Jen o pár metrů dále je diskotéka El Khan, oblíbená u mladší generace.

Centrem Makadi projíždí několikrát za den malý modrý turistický vláček (zdarma), který zastavuje u recepcí hotelů v centru Makadi, před bankou apod.

Obrazek

Bazény hotelu Le Meridien

Jedny z nejkrásnějších korálových útesů

Makadi je známo krásnými korálovými útesy. Nejpěknější z nich, který je přímo v centru, se rozkládá u hotelu Makadi Beach. V posledních měsících byly v této oblasti vybudovány nové hotelové komplexy u nádherných korálových útesů (Sunrise Makadi, Domina Makadi, Corals Makadi aj.).