Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravotní péče

Státní nebo soukromá?

Úroveň zdravotní péče poskytovaná soukromými zdravotními zařízeními v Hurghadě je hned po specializovaných klinikách v Káhiře druhou nejlepší v zemi. V Hurghadě existují také zařízení státní, která neposkytují ošetření a péči evropského standardu. Mezi ně patří např. nemocnice (arabsky mustašfa) nacházející se v blízkosti hotelu Triton Empire v Daharu. Rovněž nemocnice El Salam Hospital nepatří k těm nejlepším. Naopak Red Sea Hospital (na hlavní silnici v Daharu), Nile Hospital (blízko letiště) či Egyptian Hospital (cestou na letiště ze Sakkaly) poskytují kvalitní lékařské ošetření a nadstandartní péči. Nemocnice v El Gouně má vlastní dekompresní komoru.

Lékař v každém hotelu?

Budete-li potřebovat lékařské ošetření, je nejlépe kontaktovat delegáta nebo hotelovou recepci. Větší hotely mívají své vlastní hotelové kliniky či praktikující lékaře. Pokud lékař není přítomen přímo v hotelu, požádejte recepci, která vám přivolá lékaře, se kterým má smlouvu.

Obrazek

Klinika v hotelu Sea Gull

Kolik zaplatím za základní ošetření?

Někteří lékaři automaticky zajistí platbu za ošetření přes pojišťovnu, tj. Vy u nich pouze vypíšete potřebné formuláře a lékař již dále s pojišťovnou komunikuje sám. U některých lékařů zaplatíte na místě a poté nárokujete po návratu zpět do České republiky u pojišťovny, u které máte zaplaceno pojištění na cesty a pobyt. Cena základního lékařského ošetření se pohybuje okolo 50 Euro a výše.

Mezi nejčastější onemocnění, která turisty postihují, patří střevní problémy (často nazývané místními jako "faraonova pomsta") - podrobnější informace zde, nachlazení způsobené nadměrným používáním klimatizace, nejrůznější druhy slunečních alergií apod. Některé tipy, jak se

Lékárny

V centru Hurghady se nachází velké množství lékáren, z nichž některé z nich jsou otevřeny 24 hodin denně. Ceny léků jsou vždy uvedeny na jejich obalu, bohužel na většině z nich pouze v arabských číslovkách. Egypťané jsou velmi zdatní obchodníci a v některých lékárnách vám budou chtít prodat léky s vysokou přirážkou. Mezi lékárny, kde příliš nezvyšují ceny léků, patří v Sakkale lékárna mezi hotelem Aqua Fun a Sea Gull, lékárna blízko McDonaldu. V Daharu je dobrá lékárna naproti hotelu Triton Empire a naproti hotelu King Tut.