Jdi na obsah Jdi na menu
 


El Gouna

Luxus na každém kroku

Je prázdninové středisko, kterému se často říká "egyptské Benátky". Bylo založeno na počátku 80. let minulého století. Zakladatelem je egyptská rodina, která žila po několik let na území Spojených států amerických, kde znásobila svůj již původně vysoký majetek. Po svém návratu do Egypta se rozhodli investovat do výstavby malého střediska, které se do dnešní doby rozrostlo natolik, že je soběstačné a má velikost menšího městečka.

Obrazek

Uměle vybudovaná laguna

Navštívíte-li dříve než El Gounu např. starou část Hurghady či jiná egyptská města, budete mít při vstupu do El Gouny pocit, že jste na místě, které není v Egyptě. Všichni tady dbají na ochranu životního prostředí, poskytují služby nadstandartní úrovně. Luxus na vás bude dýchat ze všech stran. V El Gouně se nachází několik hotelů a velké množství přepychových soukromých vil, z nichž spousta z nich je ve vlastnictví slavných světových osobností. Jejich počet přesáhl 500 a stále se staví další vily a apartmány schopné splnit sny i těch nejnáročnějších klientů.

El Gouna má vše

El Gouna má dva přístavy. V přístavu Abu Tig Marina kotví zánovní jachty nejen egyptských milionářů. Na přístavní promenádě se nachází kavárny a restaurace, obchůdky se suvenýry, realitní kanceláře, půjčovny motorových člunů a duty free shop. Městečko má vlastní školu, mešitu, kostel a privátní nemocnici, která poskytuje služby na nadstandartní úrovni.

Obrazek

Abu Tig Marina

Jak se pohybovat po El Gouně?

V El Gouně můžete podnikat pěkné procházky, projet se lodičkou po lagunách (shuttle boat) či využít místních autobusů převážejících klienty do cetra El Gouny a do přístavu od hotelových recepcí. Klienti si mohou zaplatit týdenní jízdenku (cca 15 eg.liber), která je opravňuje neomezeně cestovat výše uvedenými dopravními prostředky. Další způsob dopravy je využití tzv. TOK TOKu, což je malý otevřený dopravní prostředek pro 2 osoby, který nemá pevně stanovenou trasu (narozdíl od výše uvedených).

V samotném centru El Gouny (Downtown) nedaleko hotelu Panorama můžete strávit příjemné chvilky při skleničce vína v restauracích, nakoupit suvenýry v malých obchůdcích (ceny jsou o něco málo vyšší než v centru Hurghady vzhledem k vyšším cenám za pronájem prostor). Zejména rodiny s dětmi by si neměli nechat ujít návštěvu místního akvária.

Jak se dopravit do Hurghady?

Dopravu mezi Hurghadou a El Gounou zajišťuje společnost El Gouna Transport. Autobusy odjíždí několikrát denně od dopoledních hodin až do půlnoci z centra El Gouny. Pro opačný směr mají nástupní zastávku na kruhovém objezdu při výjezdu z Daharu na El Gounu (stejné místo, na kterém zastaví při příjezdu do Hurghady). Cena jednosměrné jízdenky je 5 eg. liber. Tyto autobusy v převážné většině případů nemají klimatizaci, v letních měsících je lepší využít klimatizované místní oranžovomodré taxi, kdy cena nepřevýší 30 eg. liber za auto.