Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sakkala

Nová část Hurghady

Sakkala je novější centrum Hurghady. Srovnáme-li Dahar a Sakkalu, je Sakkala mnohem modernější, s novějšími architektonicky velmi zajímavě zpracovanými budovami a velkým množstvím obchodů, ve kterých již jsou pevně stanoveny ceny, což může být výhodné pro ty turisty, kteří se neradi účastní smlouvací rituálů.

U pobřežní silnice mezi Daharem a Sakkalou v blízkosti kruhového objezdu na začátku Sakkaly se nachází přístav. Z tohoto přístavu odjíždí trajekty do Sharm El Sheikhu. Jen několik desítek metrů za přístavem se nachází malá loděnice a rybí trh, kde je možno koupit čerstvé ryby.

Podniky rychlého občestvení a duty free shop

V Sakkale se nenachází žádné památky, ale je zde velká koncetrace restaurací a zábavních podniků (viz oddíl "Zábava"). Najdeme zde Mc´Donald nabízející podobná menu jako v Evropě (speciální je arabské menu) a velmi dobrou zmrzlinu. Cena za velké menu (např. Double Cheeseburger menu s velkými hranolkami a půllitrovým nápojem) je cca 20 L.E. Menu v podobné cenové relaci na hlavní třídě nabízí také KFC.

Obrazek

Obchůdky na hlavní třídě v Sakkale

Nejznámějším hotelem v Sakkale je hotel Sea Gull, u jehož nové části (oranžová budova Sea Gull Club) se v horním patře nachází Duty free shop s rozsáhlou nabídkou zahraničních alkoholických nápojů a cigaret.

Hotelová zóna na jih od Sakkaly

Směrem na jih za hotelem Bella Vista se dá příjemnou procházkou podél pobřeží dojít až k dalším hotelům v původní hotelové zóně (mikrobusem za 1 eg. libru). Jedním z nejznámějších hotelů v této oblasti je Sindibad Beach, který slouží jako přístav pro lodě, které turisty přepravují na otevřené moře k ponorce. Nejluxusnějším hotelem oblasti je Intercontinental a na druhém místě nově postavený hotel Steigenberger. Přibližně uprostřed této oblasti naproti budovy Egypt Airu (letecká společnost zajišťující lety do Káhiry, Sharm el Sheikhu, Asuánu a dalších míst) se nachází další Duty free shop s velkou nabídkou zahraničních alkoholických nápojů a parfémů.

Obrazek

Před vchodem do Grand Hotelu